centiare باشگاه مشاهده روزنامه استان یزد

centiare: باشگاه مشاهده روزنامه استان یزد صفحه نخست روزنامه روزنامه های استان تیترروزنامه های یزد امروز 6اردیبهشت

گت بلاگز علمی پزشکی تعرفه‌ آزمایشگاه‌ها متناسب با هزینه و تجهیزات نیست

استاد دانشگاه علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران گفت: تعرفه آزمایشگاهی متناسب با هزینه‌های تجهیزات و کیت‌های شناسایی آن نیست.

تعرفه‌ آزمایشگاه‌ها متناسب با هزینه و تجهیزات نیست

غلامرضا ایراجیان میکروب شناس و استاد دانشگاه علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به نقش مهم آزمایشگاه های کشور در تشخیص بیماری و پیگیری امور پزشکی اظهار کرد: آزمایشگاه های کشور امروز در تشخیص بیماری و پیگیری امور پزشکی بیماران نقش مهم و انکارناپذیر دارند و بازوی پزشکان در درمان عارضه های متفاوت هستند.
وی عنوان کرد: جهت ارتقای سطح کیفی آزمایشگاه های کشور و همچنین مراکز پاتولوژی باید همه تخصص ها در آن حضوری فعال داشته باشند که خوشبختانه کشورمان از نظر منابع انسانی هیچ کمبودی ندارد و جوانان نخبه ما که در این رشته تحصیل می کنند بسیار با استعداد و مستعد هستند.

عبارات مهم : قانون

این میکروب شناس تاکید کرد: بر اساس قانون باید تی اچ دی های رشته های علوم پایه بتوانند در سمت مسئول فنی آزمایشگاه ها فعالیت کنند و من امیدوارم این قانون هرچه سریعتر اجرایی شود.
وی افزود: قیمت واقعی یک آزمایشگاه باید محاسبه شود که بهتر است تعرفه های آن براساس مبلغ تمام شده است تهیه و تدوین شود که تا به امروز متاسفانه این قیمت ها متناسب با اهمیت کار آزمایشگاه های کشور نبوده است.
ایراجیان یادآور شد: آزمایشگاه های بخش های شخصی و دولتی متاسفانه مسئول فنی ندارند و اگر این قانون هر چه سریعتر اجرایی شود در حدود 3 هزار شغل بدون هیچ هزینه ای جهت دولت ایجاد می شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | پزشکی | بیماری | آزمایشگاه | تعرفه آزمایشگاه | رشته علوم پایه | نیروی انسانی | مسئول فنی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog